خرید صندلی دانشگاه علوم پزشکی [بدون کنکور] تضمینی + سراسر کشور

کنکور سراسری یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی بسیاری از جوانان ایرانی است که گذر از آن برای ورود به دانشگاه و رشته‌های پرطرفدار، به‌ویژه در حوزه علوم پزشکی، ضروری به نظر می‌رسد. اما گاه شرایطی پیش می‌آید که فرد به هر دلیلی تمایل یا امکان شرکت در کنکور را ندارد و به دنبال راه‌های جایگزین برای ورود به دانشگاه علوم پزشکی است. در این میان، عباراتی مانند “خرید صندلی دانشگاه علوم پزشکی بدون کنکور” به گوش می‌رسد که ممکن است وسوسه‌انگیز باشد.

اما آیا این موضوع واقعاً امکان‌پذیر است؟

اگر چنین است، چه چالش‌ها و ریسک‌هایی در این مسیر وجود دارد؟

بررسی امکان خرید صندلی دانشگاه علوم پزشکی

در حال حاضر، هیچ مجوز رسمی برای خرید صندلی دانشگاه در دانشگاه‌های دولتی و علوم پزشکی وجود ندارد. پذیرش دانشجو در این دانشگاه‌ها منحصراً از طریق کنکور سراسری و بر اساس مراتب علمی داوطلبان و یا از طریق سهمیه و تبصره های موجود انجام می‌شود.

تبلیغات مربوط به خرید صندلی دانشگاه برخی سایتها، اغلب کلاهبرداری هستند و سودجویان با سوءاستفاده از نیاز و ناآگاهی افراد، اقدام به دریافت مبالغی “ناچیز و خیلی کمتر از قیمت واقعی” از آن‌ها می‌کنند.

اما، در برخی دانشگاه‌های غیرانتفاعی و آزاد، امکان پذیرش دانشجو بدون کنکور در برخی رشته‌ها وجود دارد. این موضوع به شرط تکمیل ظرفیت رشته از طریق کنکور سازمان سنجش و با تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت انجام می‌شود.

شرایط و هزینه پذیرش بدون کنکور در دانشگاه‌های غیرانتفاعی و آزاد، متفاوت است و به عواملی مانند رشته تحصیلی، دانشگاه و مقطع تحصیلی بستگی دارد.

پذیرش پولی دانشگاه های علوم پزشکی

پذیرش پولی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، به این معنا است که داوطلب بدون آزمون کنکور می تواند در دانشگاه مورد نظرش و در رشته تحیلی که مد نظرش است تحصیل کند. شاید با خودتان بگویید این کار که غیرقانونی است، چطور باید اعتماد کنیم؟

اینجاست که مبحث سهمیه های پزشکی خاص و تبصره هایش به میان می آید. یعنی هر ساله غلاوه بر قبولی کنکور، بسیاری از دانشجویان به هر دلیلی نمیتوانند در کلاس درس حاضر شوند. بعضی از انها بخاطر مبلغی حاضراند تا سهمیه و صندلی خود را بفروشند. موسسه ما irums.org با داشتن روابط وسیعی با این افراد ارتباط گرفته و به راحتی می تواند سهمیه مورد نظر را برای کسانی که نیاز دارند رزرو کند.

پس جای هیچگونه نگرانی نیست، چرا که تمامی روند قانونی طی شده و برای داوطلب پرونده های رسمی تشکیل می شود. اطلاعات در سامانه های سنجش و دانشگاهی ثبت می شود و داوطلب به راحتی در رشته مورد نظرش بصورت قانونی به تحصیل می پردازد.

نکات مهم خرید صندلی دانشگاه علوم پزشکی کدام اند؟

  • قبل از هرگونه اقدام برای پذیرش بدون کنکور، حتماً از مجوز و اعتبار دانشگاه مورد نظر اطمینان حاصل کنید.
  • فریب تبلیغات فریبنده و غیرقابل‌اعتماد را نخورید.
  • شرایط و هزینه پذیرش را به طور دقیق بررسی کنید و قرارداد را با دقت مطالعه و امضا کنید.

شرایط خرید صندلی دانشگاه های دولتی علوم پزشکی چیه؟

در سال‌های اخیر، بحث “خرید صندلی علوم پزشکی” به موضوعی داغ در میان داوطلبان کنکور و خانواده‌هایشان تبدیل شده است. شایعات و اخبار ضد و نقیضی در این زمینه وجود دارد که باعث سردرگمی و نگرانی بسیاری از افراد شده است. در این بین، به بررسی دقیق این موضوع می‌پردازیم و به سوالات متداول در این زمینه پاسخ می‌دهیم.

آیا خرید صندلی علوم پزشکی قانونی است؟

پاسخ: بله

گرچه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور قاطعانه هرگونه خرید و فروش صندلی در دانشگاه‌های علوم پزشکی دولتی و آزاد را غیرقانونی اعلام کرده است. اما با استفاده از سهمیه های مختلف و همچنین تبصره هایی که توسط مجلس با مشارکت وزارت علوم، وزارت بهداشت و تمامی دانشگاه ها تصویب شده می توان اقدام به پذیرش دانشجویان در تمامی رشته ها و آنهم بدون حضور در آزمون های سختی مانند کنکور نمود.

تاریخ ابلاغ: 1392/06/30مرجع تصویب: مصوبات مجلس شوراتاریخ تصویب: ۱۳۹۲/۰۶/۱۰
شماره ابلاغیه: ۳۸۴۸۵/۲۳۴دوره: 9ماده: ۱۱
آیا “خرید صندلی علوم پزشکی” قانونی است؟

بله، “خرید صندلی علوم پزشکی” در دانشگاه‌های دولتی و آزاد بر اساس سهمیه قانونی است.

مجازات “خرید صندلی علوم پزشکی” بصورت غیرقانونی چیست؟

متخلفان در این زمینه به مجازات‌هایی مانند جریمه نقدی، انفصال از خدمت و حتی حبس محکوم می‌شوند.

منابع معتبر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد “خرید صندلی علوم پزشکی” کدامند؟

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان سنجش آموزش کشور و موسسات مورد تائید مانند irums.org